Julkaistu

Hämeen liitto käynnisti uuden organisaatiostrategian valmistelun

Hämeen liiton nykyinen organisaatiostrategia on laadittu vuosille 2020–2025. Uusi strategia valmistellaan kuluvan vuoden aikana siten, että maakuntavaltuusto voi päättää siitä syyskokouksessaan marraskuussa 2025.

Organisaatiostrategian valmistelu ajoittuu yhtäaikaisesti maakuntaohjelmatyön kanssa. Sidosryhmiä osallistetaan kumpaankin prosessiin mahdollisuuksien mukaan aina yhdellä kertaa. Liiton sisäistä työtä strategiaprosessissa on jo tehty ennakkoon muun muassa henkilöstölle toteutetulla vuorovaikutus- ja johtamiskyselyllä.

Hämeen maakuntahallitus päätti käynnistää Hämeen liiton uuden organisaatiostrategian valmistelun 24.3.2025 ja kävi aiheesta lähetekeskustelun.

Lisätiedot:
Toni K. Laine, maakuntajohtaja, +358 50 463 7810

Katso Hämeen maakuntahallituksen kokousasiakirjat tästä (siirryt Hämeen liiton TWeb-sivustolle uuteen välilehteen)